foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Протидія булінгу

Харчування

 

 «Людина формується все життя: змінює погляди, звички, принципи, і тільки дитинство залишається незмінною константою на весь наш шлях, і кожен несе в собі власну долю як хрест або яскравий веселий ліхтарик.»

 Насильство — це завжди психічна травма, яка деформує особистість, перешкоджає нормальному психічному розвитку дитини, руйнує її психічне здоров’я.  Батьки мають усвідомити, що найважливіша   умова успішного виховання — становлення правильних стосунків з дітьми. Для того, щоб досягти взаєморозуміння з ними, треба усвідомити, що основа спілкування в сім’ї — доброзичливість, довірчі відносини.

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай найбільше страждають від насильства жінки , діти та люди похилого віку . Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство .

   За статистикою , яку оприлюднили під час голосування за Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства в сім»ї або стають їх не вимушеними учвсниками.

       7 січня 2018 року набув чинності Закон України №2229-VІІІ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»  Закон визначає організаційно – правові засади запобіганню та протидії домашньому насильству, якими безпосередньо керується школа.                       

    Домашнім насильством – визначають діяння ( дії або бездіяльність) , фізичного, сексуального, психологічного  або економічного насильства , що вчиняються в сім»ї . Діяння визнається насильством коли воно порушує вимоги чинного законодавства  і призводить до порушення конституційних прав  і свобод члена сім»ї. Домашнє насильство може мати форму, як активних дій ( тобто нанесення побоїв,...) так і бездіяльності ( коли хтось не виконує своїх безпосередніх обов»язків)....
     Насильство може здійснюватися :

  • між подружжям ( де безпосередньо дитина стає вимушеним учасником насильства)
  • між батьками та неповнолітніми дітьми
  • між дітьми в родині

Існує чотири види домашнього насильства :

 Фізичне    , Сексуальне, Психологічне , Економічне 

Фізичне насильство – це дії , що шкодять здоров»ю дитини , порушують її розвиток та позбавляють життя. Це можуть бути тілесні покарання, удари долонею, стусани, грубі хапання , штовхання, застосування палиці, паска, ножа.     Фізичне насильство – це фізичний напад (катування) , воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою.

   Ознаками фізичного насильства  є:

- синяки або поломані кістки;

- відбитки предметів

- синець або поріз

- боязнь дорослих , особливо батьків

- агресія

 Сексуальне насильство – це будь які сексуальні стосунки ,  тобто взаємодія з дитиною , в яких дитина використовується дорослим задля задоволення свої сексуальних потреб. До цього виду насильства також належить: оголення перед дитиною, підглядання за дитиною коли вона переодягається , знімання дитини в оголеному вигляді.

 Ознаками сексуального насильства є:

  • таємність
  • надмірна зацікавленість чи обізнаність у даній темі
  • побоювання певної людини чи члена сім»ї
  • надмірна піддатливість

 Психологічне ( емоційне ) насильство – це постійні або періодичні словесні образи, погрози від батьків, опікунів, приниження, постійні обвинувачення.  До цього виду насильства належить також постійний обман дитини , брехня ( внаслідок чого вона втрачає довіру до дорослого ) , а також ситуації коли вимоги до дитини не відповідають її віковим можливостям

 Ознакми психологічного насильства можуть бути:

  • відставання у порівнянні з однолітками
  • порушення мови, сну, прийому їжі
  • систематичне повторювання дій
  • відсутність зосередження, уваги
  • відсутність інтересу чи емоцій
  • дипресія або віддаленість

 Економічне насильство – відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків або ж осіб які їх заміняють.

 Ознаки цього виду насильства :

  • брудний та пошкоджений одяг
  • безсоння
  • недотримання гігієнічних норм
  • бездоглядність

    У виявлені фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників школи , їх уважне ставлення і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дитини .

  Помітивши тривожні ознаки у поведінці дитини , за якими було виявлено наслідки домашнього насильства , вчителі , адміністрація школи керуючись Законом України «Про запобігання та протидію домшньому насильству»  , повідомляють не пізніше однієї доби, службу у справах дітей та інші уповноважені органи. Та надалі взаємодіють з іншими суб»єктами , що здійснюють заходи у сфері запобіганню домашнього насильства.

Ремонт квартир Частные Мастера

Honda Accord одиннадцатого поколения - https://honda-accord.com

Недвижимость, как правильно выбрать comintour.net

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.