foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Календар України. Українське ділове мовлення

Діти зобов’язані носити світловідбиваючі елементи в темну пору доби.
Одна з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування відстані. Вирішити цю проблему можна за допомогою світлоповертальних елементів. Особливо актуальне використання таких елементів на дитячому одязі, адже це дозволить водієві здалеку побачити дитину. 
Для того, щоб зобов’язати пішоходів використовувати світловідбиваючі елементи в темну пору доби у 2001 році до Правил дорожнього руху внесено зміни, де зазначено, що пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Згідно з пунктом 4.4 ПДР: «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху».
Зробити дітей помітними на дорозі в темну пору доби (а більшу частину року вони повертаються зі школи або різних гуртків вже затемна) допомагають спеціальні матеріали, які вміють відбивати світло. Світловідбивачі для дітей можуть мати різну форму – наклейки, браслети, флікери, значки, які виготовляються зі спеціальної плівки. Брелоки, наклейки кріпляться на сумку або рюкзак. Браслети надягають на руку.
Використання таких елементів дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів. Під час руху автомобіля з увімкненим ближнім світлом фар водій може помітити пішохода на відстані 25-30 метрів. Але якщо людина носитиме світловідбивачі, то відстань її видимості збільшиться до 130-150 метрів. А з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів.
Також варто зазначити, що світлоповертальні елементи можуть зберегти життя не лише людини, вони можуть зробити помітнішими на дорозі і домашніх улюбленців.

Частные мастера Частные Мастера-Плиточники

Ванная под ключ - https://plitochniki.com.ua

Правильное создание сайтов в Киеве https://atempl.com/r/

Copyright © 2023 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.