Ви тут: ДПА та ЗНО
В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли про основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування в 2021 році. Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:
|
Детельну інформацію про ЗНО-2021 можна переглянути за посиланням
Ознайомитися з особливостями проведення ЗНО-2020 можна за посиланням
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
Інформація щодо ЗНО-2019
ЗНО у 2019 році буде проведено з 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Реєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року.
Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.
Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Математика – 21 травня.
Української мова і література – 23 травня.
Іспанська, німецька, французька мови – 27 травня.
Англійська мова — 28 травня.
Фізика – 30 травня.
Історія України – 4 червня.
Біологія – 6 червня.
Географія – 11 червня.
Хімія – 13 червня.
Детальніше можна ознайомитися за посиланням
Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, – це головне випробування для українських школярів, закінчили навчання у 9-му класі . Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним виміром отриманих знань і тренуванням перед ЗНО . Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи. Також це моніторинг методичної роботи вчителів, який дозволить внести зміни в програму підготовки школярів.
На початку поточного року в ЗМІ просочилася інформація, що ДПА для дев'ятикласників буде замінено на ЗНО – тобто іспити будуть проходити на загальноукраїнському рівні. Згідно з новим законом про систему освіти в Україні, результати екзаменації будуть служити пропуском у спеціалізовані класи гімназій, академічних ліцеїв або професійних коледжів.
Природно, такі новини серйозно схвилювали учнів та їх батьків. Втім, паніку піднімати не слід. На сьогоднішній день дана інформація була спростована профільним відомством. Цілком можливо, що в деяких контрольних групах такі тести проведуть в якості пілотного проекту, однак говорити про впровадження цієї норми у життя всіх українських школярів поки рано. Що ж, давайте дізнаємося, як буде проходити ДПА в 2018 році!
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі - пробне ЗНО) організовується з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року. До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. ОСНОВНА СЕСІЯ зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня:
|
|
22 травня - математика; 24 травня- українська мова і література; 29 травня - іспанська, німецька, французька мови; 01 червня - англійська мова; 04 червня - біологія; 06 червня -історія України; 08 червня - географія; 11 червня - фізика; 13 червня - хімія. Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня. |
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року, кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Детальніше: Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року
Розклад ДПА для випускників 9-х класів Полонської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 у 2016-2017 навчальному році
Клас |
31.05 |
06.06 |
09.06 |
9-А |
Українська мова (диктант) Голова комісії Корніюк О.М. Вчитель БайцарМ.М. Асистент Шилкіна Ж.І. |
Математика Голова комісії Корніюк О.М. Вчитель Олійник В.О. Асистент Грицак О.Є. |
Англійська мова Голова комісії Корніюк О.М. Вчитель Петрик Л.І. Асистент Дудар К.І.
|
9-Б |
Українська мова (диктант) Голова комісії Сітарська М.В. Вчитель Приймак Л.А. Асистент Корніюк О.М.
|
Англійська мова Голова комісії Байцар М.М. Вчитель Петрик Л.І. Асистент Дудар К.І. |
Математика Голова комісії Байцар М.М. Вчитель Олійник В.О. Асистент Грицак О.Є. |