foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Протидія булінгу

Харчування

4 червня - День пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії російської федерації проти України.
 
Дата дня вшанування була вибрана не випадково, адже щорічно саме 4 червня відзначається Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, заснований Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. День встановлено, для того, щоб громадськість не забувала про те, що під час війни гинуть не тільки солдати, але й невинні діти.

 

 

З метою запобігання ігровій залежності та формування культури відповідального ставлення до азартних ігор, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей розробила E-брошуру на тему: «Азартні ігри – це лише розвага».

Основними завданнями створеної Е-брошури є мінімізація негативних наслідків від участі в азартних іграх.

 Важливо!!! не допустити розвитку ігрової залежності:

 1. Будьте добре інформованими!

Кожна людина, яка грає в азартні ігри, повинна усвідомлювати, що гра може затягувати та призводити до хвороби (залежності від азартних ігор).

 1. Майте різносторонні інтереси!

Для того, щоб не пристраститися до гри, необхідно мати різносторонні інтереси, можливо, хобі або ж інші активності, що наповнюють життя сенсом та приносять приємні враження.

 1. Зберігайте баланс!

Намагайтеся зберегти баланс між азартними іграми, як засобом формування дозвілля та іншими аспектами Вашого життя, такими як робота, сім’я, друзі та хобі. Не грайте більше трьох годин на день і одного разу на тиждень.

 1. Будуйте хороші сімейні стосунки!

Людям вкрай важливо мати довірливі стосунки з рідними, вміти давати та отримувати любов, підтримку. Цінуйте та піклуйтеся про тих, хто для вас є близькими. Наші хороші стосунки – наш скарб!

 1. Підтримуйте соціальні контакти!

 Підтримуйте чудові відносини з друзями, приятелями, колегами. Влаштовуйте чаювання, запрошуйте один одного на зустрічі, плануйте разом дозвілля.

 1. Ведіть активне соціальне життя!

Ходіть на концерти, в театр або кіно. Відвідуйте інші соціальні заходи, які Вам до душі.

 1. Бережіть та уважно ставтеся до себе!

Ніколи не сідайте грати у пригніченому настрої. Якщо ви не повністю себе контролюєте – це найпростіший спосіб програти більше, ніж хотілося.

 Пам’ятайте, що меланхолія, пригніченість, нудьга сприяють бажанню відволіктись від реальності, що може стати підґрунтям для розвитку залежності.

 Вчіться спостерігати за собою, щоб розуміти, що відбувається у Вас на душі. Шукайте спосіб вирішити проблему, а не втікати від неї. 

 1. Намагайтеся підтримувати здоровий спосіб життя!

Пам’ятайте, в здоровому тілі - здоровий дух. Не нехтуйте фізичною активністю.

Шкідливі звички, відсутність цілей та планів на майбутнє, багато вільного часу можуть сприяти розвитку проблем із грою. Тому уважно ставтеся до свого життя та дозвілля. 

 1. Навчіться розпізнавати ознаки залежності.

Якщо Вам тяжко притримуватися вище зазначених рекомендацій, попри те, що азартні ігри є не невід'ємною частиною Вашого життя, або ж Ви помічаєте, що часто думаєте про азартні ігри, відчуваєте нездоланний потяг до гри, втрачаєте контроль над своїми витратами, часом за грою - не зволікайте,  зверніться за допомогою до професіоналів.

 Виконання цих рекомендацій може допомогти Вам уберегтися від проблем,  пов’язаних із грою.

Переглянути брошуру 

         У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг»

 або ж «торгівля людьми». Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

         Верховна Рада України ухвалила 20.09.2011р. Закон «Про протидію торгівлі людьми». У Законі визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.

      Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 кримінального кодексу.

Статистика свідчить:

 • За даними Держдепартаменту США, щороку в рабство потрапляють 600-800 тис. осіб.
 • За оцінками Центру безпеки людини, цей показник значно більший і дорівнює 4 млн.

Детальніше:Профілактика торгівлі людьми

З метою профілактики негативних явищ серед молоді, розробки дієвих і сучасних методів пропаганди здорового способу життя та протидії вживання тютюнових виробів і алкогольних напоїв неповнолітніми, соціально-психологічною службою спільно із заступником директора з ВР було проведено цикл заходів на тему «Як зберегти своє здоров'я»

Підлітковий вік — складний і відповідальний період становлення особистості. Формуються соціальне спрямування та моральна свідомість: моральні погляди, судження, оцінки. Підлітки вразливі, нерідко потрапляють у тенета шкідливих звичок, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці. 

      З метою профілактики правопорушень серед підлітків та скоєння протиправних дій, терористичних актів  16 лютого 2024 року у Полонському ліцеї №3 імені М. Свінціцького відбулася превентивна зустріч.  Інспектор сектору ювенальної превенції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції Васькевич Роман Володимирович роз’яснив як не стати жертвою злочину та куди слід звертатися у випадку протиправних дій стосовно дітей. А також пояснив , яка саме відповідальність чекатиме на неповнолітніх у разі скоєння правопорушення, до яких негативних наслідків може призвести протиправна поведінка у школі та поза її межами. Нагадав підліткам основні правила безпечної поведінки, розповів про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути. Адже краще попередити, ніж  долати наслідки.

Життя – найбільша цінність. Сьогодні важливо дбати про свою безпеку. Тому треба вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними. Терористи сьогодні ведуть війну проти мирних громадян і часто їхнім об’єктом стають діти.

Людям часто надходять повідомлення про теракти, захоплення заручників у школах, кінотеатрах, про вибухи в метро, магазинах, автобусах тощо. Відтак вони втрачають відчуття «безпеки — фізичної і психологічної, розуміючи, що можуть стати жертвами теракту або втратити життя будь-якої миті! Очікування можливих критичних ситуацій викликає тривогу, недовіру до людей, до світу, психічні розлади.

Службою безпеки України розроблено пам’ятку  «Разом проти тероризму!»

Як поводити себе при виявленні підозрілого предмету, при загрозі та під час терористичного акту.

Переглянути пам’ятку

Добро перемагає зло, світло- темряву, а чуйність- насильство!
 
 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість  дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфікованими, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.
Міжнародний день відмови від паління, або No Smoking Day 
Соціально-психологічна служба ліцею разом з учнями 10-Б класу шукали відповідь на питання 
« Вейп – модний девайс чи зброя уповільненої дії?». 
А також ми:
 • знайомились з інформацією про шкідливість ;
 • формували розуміння відповідальності;
 • розвивали силу волі;
 • вчились відстоювати свою позицію;
 • виховували бажання зберегти власне здоров'я

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.