foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Під час тижня доброчесності в нашому ліцеї було проведено анкетування учнів 8-11 класів. Моніторинг проводився за допомогою сервісу Google Forms.
✅Результати обстеження свідчать, що в основному, учні ліцею знайомі з основними принципами доброчесності та дотримуються їх під час навчальної діяльності.
✅Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових досягнень.
✅Будьмо ДОБРОЧЕСНИМИ!💙💛
✅Одним із головних завдань початкової ланки є створення успішної адаптації першокласників до школи.
✅З питань адаптації, відповідального батьківства, та інших актуальних питань було проведено групове психологічне консультування батьків першокласників ліцею.
✅Були надані практичні поради та відповіді на питання, які цікавили батьківський колектив

На цю, та інші актуальні теми спілкувалися під час батьківських зборів з батьками другокласників.
Нажаль, елементи сімейного виховання, яке раніше будувалося терпимості до більшості форм домашнього насильства,частково існують і в молодих українських сім’ях. Батьки ознайомилися з перевагами гуманного виховання, моделювали поведінкові реакції альтернативні авторитарному стилю взаємодії з дітьми.
Виховуємо дітей відповідально! Усвідомлене бaтьківство – це взаємодія бaтьків між собою, з іншими членами сім'ї, включaючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного, гaрмонійного особистісного і соціaльного розвитку дитини на всіх етапaх її життя.#16днівбезнасильства .НУШ – територія без насильства!

Дивитись фото

 ✅ Триває акція "16 днів без насильства" ,
✅Напередодні Міжнародного Дня прав людини 🧑‍🤝‍🧑👫 в ліцеї стартувала серія інформаційних хвилинок для учні☝️🇺🇦
✅Така форма роботи є особливо ефективною в умовах змішаного навчання. Молодші школярі краще сприймають та засвоюють інформацію,яка надходить від старших товаришів. ✅Разом до перемоги!
✌️💙💛

Сім’я це осередок любові, поваги та взаємодопомоги. Та на жаль в сучасному світі багато насилля фіксується саме з боку найближчих людей
Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" зазначено, що домашнє насильство – дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.
Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
1. Національна "гаряча лінія" з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
2. Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
3. Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
4. Урядовий кол-центр 1545;
5. У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103 або звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги за місцем вашого проживання

Насильство та жорстоке поводження – головні причини болю та страждань і навіть смерті серед підлітків.
Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю. Воно може бути фізичним, психологічним і сексуальним.
❌Фізичне насильство – це нанесення тілесних ушкоджень, які завдають болю, призводять до порушень психічного та фізичного здоров’я, чи навіть смерті; це штовхання і смикання; удари, стусани, побиття; знущання, викручування рук; жбурляння предметів; спроби задушити.
❌Емоційне або психологічне насильство – це тиск на психіку іншої людини, який проявляється у нанесенні словесних образ, погроз, залякуванні, переслідуванні, а саме :
- ігнорування твоїх почуттів і потреб;
- залякування;
- погрози;
- безпідставні покарання;

- нанесення шкоди твоїй домашній тварині;
- нищення особистих речей;
- навіювання почуття провини і страху;
- брехня, звинувачення, приниження, прізвиська;
- поводження з тобою як з слугою.
❌Сексуальне насильство – це зазіхання на статеву недоторканість особи, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього; небажані сексуальні дотики; домагання, згвалтування; неприродні сексуальні дії; примус до проституції; небажання застосовувати контрацепцію;
Як дівчата, так і хлопці підліткового віку можуть переживати всі форми насильства та жорстокого поводження. Вони можуть траплятися як удома, так і у школі чи на вулиці, і можуть походити від членів сім’ї, так само як і від інших дорослих і підлітків, які можуть бути знайомі або незнайомі підліткові.
❗❗❗
Насильству та жорстокому поводженню можна запобігти, а у випадку коли вони трапляються, на них треба ефективно та негайно реагувати!

Шановні батьки!

 У  зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України вкрай актуальним є надання допомоги дітям, що опинилися в складних життєвих обставинах, зазнали різних форм насилля, мають різні психологічні проблеми.

Благодійний фонд HAPPY MIND розробив психологічний тренажер для надання допомоги дітям, зокрема підліткам.

 

Прості та при цьому максимально ефективні вправи дозволяють значно знизити рівень депресії, стресів, тривожності, вигоряння, нав’язливі думки, порушення сну. УВАГА!!!Рекомендований вік для самостійного використання підлітками – починаючи з 13-14 років. Для школярів молодшої вікової категорії (7-12 років) рекомендується використання тренажера разом із батьками. Нижче додаємо інструкцію та посилання.

ІНСТРУКЦІЯ

 

 

 Емоційний контакт батьків і дитини - фундамент сімейних взаємин, на якому стоїть багатоповерховий будинок під назвою «виховання». У кожного з батьків є потенціал зробити цей фундамент міцним, але іноді контакт з дитиною втрачається. Сьогодні ми розповімо про батьківські помилки, які можуть призвести до втрати близькості з дитиною.

  1. Ви звертаєте увагу на дитину тільки тоді, коли вона робить щось не так

Чомусь частіше помічається щось погане, а хороше сприймається як природне. Коли дитина щось упускає, ми відразу бачимо це і робимо зауваження, але от коли вона акуратно тримає предмет у своїй маленькій ручці, ми мовчимо або навіть не помічаємо.

Варто зрозуміти, що дитина запам'ятовує, що коли вона робить щось не так, батьки відразу звертають на неї  увагу. Її висновок: помилка = увага. Кількість зауважень пропорційне прагненню дитини приховувати і віддалятися від батьків.

Рекомендація. Звертайте свою увагу на ту поведінку, яку хочете бачити знову. Рівняння просте: бачите позитивну поведінку - підкресліть її. Наприклад, так: «Мені подобається, коли я бачу, що ти граєш спокійно і зосереджено».

Детальніше:6 батьківських звичок, які порушують емоційний контакт з дитиною .

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.