foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Протидія булінгу

Харчування

Дивитися фото

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

(до 300-річного ювілею Г.С.Сковороди)

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається немов би недоторканим. Попри природні та людські потрясіння, минаючі роки та століття, звитяжний геній цієї когорти талантів, як і багато років тому,  бентежить людський розум і душу. Серед імен, які викарбувані в невмирущій пам’яті людства, ім’я  і  Григорія Савича Сковороди – українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. 

 На межі двох періодів історії українського письменства - давнього й нового - височить постать мандрівного філософа. Те, що залишив він нам у спадок,- це цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки нових поколінь.  Життя Григорія Сковороди в наш час здається дивовижним, іноді навіть чудернацьким, адже його аскетичний спосіб життя не зовсім зрозумілий нам, його нащадкам.  Мандрівним університетом", "бродячою академією" називали Григорія Сковороду. Від села до села йшов він у старій свиті з відлогою, з торбою за плечима і ціпком-журавлем у руках. І скрізь його зустрічали радо. У полі, на сільських майданах, на велелюдних ярмарках, на пасіках він охоче ставав до розмови з людьми і передавав їм простими словами свої знання, говорив про правду і розум.

«Світ ловив мене, та не впіймав»   - ці слова прозвучали у 18 столітті й стали крилатими, увійшовши в золоту скарбницю світової філософії . Який зміст вклав у них народний любомудр? Про це дізнались, дослідивши життєвий шлях письменника, почерпнувши  знання творчої спадщини Г. Сковороди, учасники міжшкільної учнівської  конференції, яка відбулася  23 жовтня 2017 р. у Полонській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.  Зі вступним словом до всіх присутніх звернулася    завідувач методичним кабінетом Багінська Н. П. ,яка побажала учасникам заходу натхнення і плідної праці. Голова шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Приймак Л.А. у своєму вступному слові привітала учасників Сковородинських навчань, а також звернула увагу на те , що Г.С.Сковорода – невмирущий  в пам’яті людства.

Учні працювали над такими питаннями:

 

  1. Г.С.Сковорода – український Сократ,мандрівник, народний учитель. Життєвий шлях письменника.

Полонська ЗОШ І-ІІІ ст., №3

  1. Актуальність філософських та освітніх ідей Г.С.Сковороди у XXІ ст..

Полонська ЗОШ І-ІІІ ст.,№4

  1. Філософські погляди Сковороди в байках. «Котелянський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ»
  2. Ставлення до релігії у творчій спадщині Г.С.Сковороди. Полонська гімназія
  3. Естетичні погляди Г.Сковороди.

Новоселицька ЗОШ І-ІІІ ст.

  1. Афоризми Григорія Сковороди

Полонський НВК №2  «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – ДНЗ»

  1. Християнські морально-етичні ідеали Г.Сковороди Полонська ЗОШ І-ІІ ст. №6
  2. Спроби осучаснення образу Г.Сковороди: мистецтво, наука, побут.

Полонська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Учасники висвітили у своїх доповідях феномен Г.С. Сковороди, ознайомили присутніх з усіма аспектами подвижницького життя й культурно-просвітницької діяльності мудреця, його педагогічними та філософськими поглядами, які залишаються актуальними й  сьогодні.

Завершилася конференція цікавим обговоренням, підведенням підсумків. Багінська Н.П. зверталася до учасників із цікавими запитаннями, на які учні давали ґрунтовні відповіді.

Метою даного заходу було допомогти учнівській молоді усвідомити історичну велич постаті Г. С. Сковороди у світовому вимірі; сприяти формуванню духовно–моральних, національно свідомих громадян України, патріотів рідної землі та держави; виховувати високі етико–естетичні смаки, вміння бачити й розуміти силу і красу художнього слова.

Ремонт квартир Частные Мастера

Honda Accord одиннадцатого поколения - https://honda-accord.com

Недвижимость, как правильно выбрать comintour.net

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.