foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Календар України. Українське ділове мовлення

Дивитися фото

 «Народ знає Тараса, любить Тараса, співає його пісні, пересилає їх з уст в уста оповіді про нього, як про живого сучасника і учасника нашої дійсності».(Максим Рильський).

Лише в одній людині змогли поєднатися поет, прозаїк, перекладач, публіцист, майстер офорта і графіки, живописець, ілюстратор, маляр, фотограф, мандрівник, винахідник, археолог, філософ, історик, актор, співак, режисер, драматург, театральний критик… Тараса Шевченка справедливо можна назвати легендарним пророком на всі часи,   

Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!” звучало на Революції Гідності (2013–2014 рр.) і лунає в окопах незламної України під час повномасштабної війни.

Здобувачі освіти нашого  ліцею творчо підготувались до днів вшанування Кобзаря: 1ші класи отримали дипломи за читання віршів Шевченка, 2гі класи малювали малюнки та переглядали відео про цікаві факти із життя Тараса, 3 та 4 класи розгадували вікторини «Що ми знаємо про Тараса?», 5, 6 класи декламували поезію та знайомились із біографією Кобзаря, цікаві лепбуки виготовили здобувачі освіти 7Б та 7В класів, актив 8мих класів підготували виховний захід «Шевченко наш пророк», де проспівали «Заповіт» у стилі репу  та пісню «Думи», вчителі української мови та літератури провели відкриті виховні години «Шевченко в моєму серці», старші класи оформили інформаційний дайджест «Шевченко символ України». Вчитель української мови та літератури Корніюк Олена Миколаївна провела літературний онлайн марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря» до якого доєдналися учні 7-11 класів. https://youtu.be/M9sNA4RbCEE

“Великий Кобзар”, “Пророк”, “Геній українського народу”, “Провісник майбутнього”, “Наш світоч” – таким є наш   Тараса Шевченка

Дивитися фото

 Цьогоріч виповнюється 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року у місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині. 152-гу річницю з дня народження Лесі у нашому ліцеї відзначили у різних форматах: класні керівники провели відкриті виховні години «Стежками Лесі Українки» 5-А клас, «Без надії сподіваюсь» 5-В клас, «Я служила Україні» 6-Б клас. Здобувачі освіти 5-Б класу намалювали малюнки до Дня народження поетеси та зробили слайд шоу з  ілюстрацій. Лідери самоврядування 11-А класу виготовили леп-бук за допомогою якого познайомили учнів молодших класів з біографією, творчістю Лесі Українки та подарували його бібліотеці.

Поетеса, драматург-новатор, критик, громадський діяч – це лише незначний перелік характеристик Лесі Українки. Її життя стало прикладом боротьби, а зброя – це слово, яке зараз є актуальним.

28 лютого Січкар Аліна  та Кудрас Дмитро взяли участь у міжшкільній учнівській конференції «Нескорені міста України», яка відбулась у міському будинку культури. На конференції були присутні представники майже всіх навчальних закладів Полонської ОТГ. Учасники конференції підготували виступи про нескорені міста України, які зазнали окупації чи ще під окупацією. Ми разом ніби прожили всі ті страшні моменти, дні, місяці супротиву.

Детальніше:Нескорені міста України

Дивитися фото

Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. 70 років ми не знали війни. Наш народ пишався тим, що у буремні переломні моменти, Україні вдалося зберегти мир. Ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину опалило полум’я військових подій. Сьогодні 24 лютого 2023 року. Сьогодні рівно 365 днів війни, 365 днів незламності, 365 днів болю, 365 днів сліз, 365 днів втрат, 365 днів віри, надії. Із 24 лютого життя кожного українця кардинально змінилося. Вже тих планів, задумів і сподівань, які були в кожного з нас до цієї дати, не буде… Із лютого змінилися цінності.

Класні керівники нашого ліцею провели відкриті виховні години до річниці повномасштабного вторгнення:  9-А "365 днів незламності і духу",   8-В -  «Хвилини, дні, тижні і місяці моєї незламної країни… Рік болю, відчаю, незламності і сили!, 5-В Виховна година "Рік незламності".

 Здобувачі освіти 8-В класу створили відеоролик "Поезія вільних"  декламаторами стала родина Степанчука Артема 8-В класу,які були вимушені залишити свій дім. Своє місто Харків. На відео використані фото ,які родина зробила під час евакуації. Учні 11тих класів провели патріотичну перерву нескореності «Тепер ми знаєм, що таке війна…». Учасники військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») зняли відеоролик «Героям слава!». Здобувачі освіти початкової школи долучились до конкурсу малюнків «З вірою у перемогу». Січкар Аліна та Кудрас Дмитро взяли участь у міжшкільній конференції «Нескорені міста України».                                 

Сумно від того, що білими лебедями в небеса відлітають найкращі. Цвіт української землі. Безстрашні, мужні наші Герої, що віддали своє життя за свободу рідної землі. Вони заслуговують, щоб про них пам’ятали.

Це велика кривава рана, яка залишається назавжди в нашій пам’яті, в історії України.

Хай горять свічки, як болючий щем про наших героїв, які навічно стали ангелами…

Ми віримо і молимося Богу,

Щоб кожного солдата він зберіг,

А в мить важку надав їм допомогу

Й живими повернув захисників усіх.

https://www.youtube.com/watch?v=xhzaQDNx3dI&t=211s

 

Дивитися фото

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної  Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє  України. У ліцеї пройшли відкриті виховні години: «Герої Небесної Сотні» 5-А, «Пам`ятаємо Героїв» 9-В, «З Майданом в серці крізь життя» 7-А, «Герої не вмирають» 6-Б, «Небесна Сотня – герої не вмирають» 5-В, «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки» 8-А. Учні старших класів та учасники роїв «Джура» взяли участь у 30ти кілометровому пішому марафоні Полонне – Новоселиця- Велика Березна – Полонне пам`яті Героїв Небесної Сотні.

Незважаючи на грізну погоду здобувачі освіти відважно подолали дистанцію: І зупинка – Православна церква України парафії Пресвятої Троїці де всі разом прочитали молитву за державу та її охоронців, ІІ – меморіальна інсталяція Героїв російсько-Української війни, ІІІ – пам`ятник Героям Небесної Сотні, ІV – опорний навчальний заклад с. Новоселиця, V – село Велика Березна, VІ – Полонне.

Людина не вмирає. Вона живе стільки, скільки її пам’ятають. Ми впевнені: люди, які у ті холодні осінньо-зимові дні й ночі пішли під кулі,  житимуть у нашій пам’яті вічно. Принаймні у пам’яті тих з нас, хто є українцем не лише за паспортом чи свідоцтвом про народження, а за духом,  свідомістю, хто прагне жити у вільній демократичній Україні.

 

Copyright © 2023 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.