foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Протидія булінгу

Харчування

Всі ми хочемо, щоб наші дітки росли здоровими і активними, тому особливу увагу ми приділяємо їхньому харчуванню. Ми намагаємося купувати найсвіжіші корисні продукти, або взагалі вирощуємо їх на городі, намагаємося по максимуму захистити дитину від хімії. У цій статті ви зможете дізнатися про те, які продукти дійсно потрібні вашій дитині і є найкориснішими для зростаючого дитячого організму.

1. Фрукти.Нарізане яблуко, груша або персик - це ідеальний перекус між прийомами їжі. Причому, чим більше кольорів, тим краще - кожен з природних барвників в овочах і фруктах несе в собі певну користь. Так, сині і фіолетові продукти (чорниця, баклажан) містять ресвератрол - потужний антиоксидант, який допомагає боротися з раком і серцево-судинними захворюваннями.

Детальніше:9 найкорисніших продуктів для дитини

 Мінеральні ре­чо­ви­ни необхідні організму так са­мо, як і вітаміни. Більш то­го, ба­га­то вітамінів ви­ко­ну­ють свою роль в обміні ре­чо­вин в тісній взаємодії з ти­ми або іншими мінеральними еле­мен­та­ми.

Їх прий­ня­то розділяти на мікро- та мак­ро­е­ле­мен­ти, за­леж­но від вмісту в організмі і про­дук­тах хар­чу­ван­ня. По­тре­ба лю­ди­ни у мікроелементах: залізо, мідь, цинк, ко­бальт - над­з­ви­чай­но ма­ла, во­на вимірюється ти­сяч­ни­ми част­ка­ми гра­ма. По­тре­ба в мак­ро­е­ле­мен­тах: натрій калію, кальцію, фос­фор, магній - більша: від со­тень міліграмів до декількох грамів.

Тим не менш, як пра­ви­ло, мінеральних ре­чо­вин хронічно не вистачає, а це ве­де до ви­ник­нен­ня різних за­хво­рю­вань. Внаслідок нестачі кальцію в поєднанні з дефіцитом вітаміну D, С і гру­пи В збільшується не­без­пе­ка роз­вит­ку рахіту у дітей, порушується фор­му­ван­ня кісток і зубів, підвищується ри­зик ви­ник­нен­ня сер­це­во-су­дин­них і де­я­ких онкологічних за­хво­рю­вань.

Детальніше:Дитяча потреба в мінералах

 Ви зрозуміли, що, привчивши малюка до цукерок, зробили помилку, і зараз хочете її виправити. Що ж, доведеться стати стратегом. Не кидайтеся в атаку на карамельки, шоколадки, торти і тістечка, спускаючи їх у сміттєпровід або розсовуючи по далеких закутках кухні. Не варто й виривати у дитини з рук цукерку, якою її щойно пригостили знайомі. Солодощі вже стали для неї залежністю, і будь-які радикальні заходи щодо їх знищення можуть викликати у дитини серйозний стрес і недитячу образу. У відповідь вона може навіть повністю відмовитися від їжі, зовсім як дорослий оголосивши голодування на знак протесту. Краще розробіть стратегічно вірний план. Але при цьому пам'ятайте, ваша мета - не відчайдушна боротьба з солодощами, а привчання дитини до здорового способу життя. 

Прослідкуйте, в яких ситуаціях дитина тягнеться за цукеркою. Найчастіше, коли чимось засмучена, налякана чи захворіла, адже цукерка для неї - найкраща втіха, винагорода і захист. Ваше завдання - відвернути її думки від солодкого і направити їх на щось інше: на казку, цікаву гру або просто бесіду.

Детальніше:Життя - не цукор?

 "Дай цукерку!", "Купи шоколадку!", "Хочу тістечко!" Якщо малюк, значить, обов'язково ласун? Звичайно, ні. Чому ж тоді діти так люблять солодке? "Та тому, що його любимо ми!" - стверджують дитячі психологи.

Сьогодні ви скаржитеся всім: "Вона жодного дня не може без солодкого". А чи зможете згадати, з чого почалася любов дитини до солодощів? Напевно, з цукерки, якою ви віддячили її за зібрані з підлоги іграшки або яку швидше засунули їй в рот, аби перестала плакати. І, швидше за все, при цьому проворкувала: "А що я зараз тобі дам?" Чи варто дивуватися, що в маленькій голівці скромна цукерочка перетворилася на щось особливе - винагороду за добру справу, чарівний засіб, що може допомогти будь-якому горю і підсолодити навіть найгіркіші сльози.

Детальніше:Життя - не цукор!

 Повноцінне, безпечне та якісне харчування учнів під час перебування у навчальному закладі є одним з важливих умов підтримки їх здоров’я і здатності до ефективного навчання. Щоденний контроль за організацією і якістю харчування в закладі покладено на  керівника закладу освіти та сестру медичну.  Наказом керівника закладу призначена особа, відповідальна за організацію харчування дітей – це заступник директора з виховної роботи.

Режим харчування учнів закладу тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються відповідно до затвердженого графіку харчування. Велике значення надається організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів. Регулярно проводиться моніторинг стану приміщень шкільної їдальні, якості продуктів харчування, асортименту шкільного буфету. Режим (кратність) харчування: дворазово - сніданок та обід. Послуги з харчування надає оператор ринку харчових продуктів, який надає послуги харчування безпосередньо в їдальні закладу (аутсорсинг).

У ліцеї організовано  безкоштовне харчування для учнів пільгових категорій

       з розрахунку на день:

      - для дітей віком 6 -11 років - 30,00 грн. (тридцять гривень нуль копійок);

      - для дітей віком 11-14 років - 37,00 грн. (тридцять сім гривень нуль копійок);

      - для дітей віком 14-18 років - 42,00 грн (сорок дві гривні нуль копійок), а саме

Детальніше:Зміст успішної практики   реалізації реформи системи шкільно харчування  в Полонському ліцеї №с3...

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.