foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Протидія булінгу

Харчування

 Ви зрозуміли, що, привчивши малюка до цукерок, зробили помилку, і зараз хочете її виправити. Що ж, доведеться стати стратегом. Не кидайтеся в атаку на карамельки, шоколадки, торти і тістечка, спускаючи їх у сміттєпровід або розсовуючи по далеких закутках кухні. Не варто й виривати у дитини з рук цукерку, якою її щойно пригостили знайомі. Солодощі вже стали для неї залежністю, і будь-які радикальні заходи щодо їх знищення можуть викликати у дитини серйозний стрес і недитячу образу. У відповідь вона може навіть повністю відмовитися від їжі, зовсім як дорослий оголосивши голодування на знак протесту. Краще розробіть стратегічно вірний план. Але при цьому пам'ятайте, ваша мета - не відчайдушна боротьба з солодощами, а привчання дитини до здорового способу життя. 

Прослідкуйте, в яких ситуаціях дитина тягнеться за цукеркою. Найчастіше, коли чимось засмучена, налякана чи захворіла, адже цукерка для неї - найкраща втіха, винагорода і захист. Ваше завдання - відвернути її думки від солодкого і направити їх на щось інше: на казку, цікаву гру або просто бесіду.

Якщо малюк достатньо дорослий, щоб зрозуміти ваші пояснення, можна в доступній формі розповісти йому, який шкідливий цукор для нашого організму. Але ваша розповідь ні в якому разі не повинна перетворюватися на залякування на кшталт: "От будеш їсти цукерки, і зубки почорніють". Деякі мами примудряються лякати дітей навіть целюлітом, попутно намагаючись пояснити чотирирічній крихітці, що це таке. Ця тактика невірна, від неї краще відразу відмовитися, адже ваша мета - скоротити кількість цукерок, що з'їдаються, а не ввести на них повну заборону. Малюк все одно час від часу буде ласувати солодким, так для чого йому мучитися очікуванням, що зубки ось-ось почорніють, і страждати від нікому не потрібного комплексу провини?

Вазочка з цукерками не повинна раптом відразу зникнути зі столу. Дитина не тільки відразу ж виявить пропажу, але і влаштує цілу бурю невдоволення. Поступово замінюйте цукерки, торти і тістечка корисними солодкими продуктами: медом, сухофруктами і свіжими фруктами, сиропами, йогуртами, соками. Але у випадку з останніми будьте обережні, уважно читайте етикетки. Якщо сік - всього лише концентрат, від нього теж не буде ніякої користі. Дійте приблизно за такою схемою: прибрали зі столу пряник - замініть його бананом, прибрали шоколадну плитку, без якої раніше не обходився жоден полуденок, - займіть порожнечу, що утворилася на столі баночкою з варенням. А ось цукерки вимагають від мам більшої винахідливості. Висипте з заповненої по самі вінця цукерками вазочки половину вмісту. Коли через пару днів цукерки у вазочці закінчаться швидше звичайного, заповніть її фруктами. Такий послідовний підхід допоможе дитині безболісно звикнути до нового положення речей. Розробивши план щодо відмови від солодкого і з ентузіазмом приступивши до його втіленню в життя, намагайтеся не забувати про підводні камені: бабусі, тітки, дядьки і інші можуть зіпсувати всю з успіхом виконану роботу. Якщо ваш малюк часто проводить час з рідними, поставте їх до відома про свої плани.

Крок за кроком

Відучіть гостей приходити з повними пакетами солодощів, поясніть їм, що солодке шкідливо, а шоколад часто викликає нервове збудження і алергічні реакції.

Любов до солодощів - та ж залежність. А вам відомо, що від залежності неможливо позбутися, коли страждаюча нею людина сама того не бажає. Не змушуйте дитину і не карайте, вона повинна бути вашим союзником, тільки тоді успіх гарантований.

Постарайтеся прищепити маляті любов і до інших смаків, наприклад кислого або солоного.

Замініть звичайне солодке печиво на солонувате, не хвилюйтеся, багато його дитина не з'їсть. Частіше купуйте їй яблука з кислинкою. Нехай звикає.

Ні в якому разі не забороняйте дитині солодощі, адже напевно вона їх дуже любить. Просто скажіть, що відтепер цукерки не можна буде їсти щодня, а тільки, наприклад, по середах і неділях. Так поступово ваш малюк почне відвикати від солодкого. Відучіться і самі використовувати солодощі в якості винагороди і ніколи не карайте дитину позбавленням цукерки.

Якщо ви будете забороняти цукерки, але не пропонувати натомість нічого іншого, то досягнете тільки зворотного результату. Заборонений плід солодкий, і дитина буде намагатися з'їсти будь-яку цукерку, яка потрапить до неї в руки.

Не варто також ховати цукерки, дитині здасться, що ви самі нишком їх з'їдаєте. Як тільки ви вийдете за поріг, вона почне цілеспрямовані пошуки по всьому будинку. А рідко знайдеться дитина, якій не вдається "розкопати" солодку схованку.

Намагайтеся купувати дитині не одну велику цукерку, а три маленьких, не одну велику плитку шоколаду, а три маленькі плитки на кшталт "Оленки". Вона з'їсть одну, другу, а третю їй, можливо, і не захочеться, і вона залишить її на потім. Доїсти ж велику цукерку діти вважають справою честі.

Ремонт квартир Частные Мастера

Honda Accord одиннадцатого поколения - https://honda-accord.com

Недвижимость, как правильно выбрать comintour.net

Copyright © 2024 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.