foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Головне меню

Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

Календар України. Українське ділове мовлення

Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.
70 років ми не знали війни. Наш народ пишався тим, що у буремні переломні моменти, Україні вдалося зберегти мир. Ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину опалило полум’я військових подій.
Кремлівська влада та колишні керівники України, які пограбували народ, знищили українську армію, приготували для українців ще одне страшне випробування – ВІЙНУ! 24 лютого поділило наше життя до і після.

27 лютого актив учнівського самоврядування провели патріотичну перерву нескореності.

Тепер ми знаєм, що таке війна,
Де волю відбирають у народу.
ЇЇ ми не чекали, а вона
Підступна так прийшла до нас із Сходу…
Свідомість застилає чорний дим
А на вустах – то вірші, то прокльони.
Як це незвично – воювати з тим,
Із ким немає лінії кордону.

Хвилиною мовчання здобувачі освіти вшанували загиблих воїнів, подивились відеоролик «Рік незламності» та з щемом у серці прослухали
пісню «Не твоя війна» С. Вакарчука. Сьогодні твориться українська історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою, чи буде під владою росії.

Дивитися фото

25 лютого ми відзначаємо 152 річницю від Дня народження Лесі Українки. Життя і творчість поетеси тісно пов`язане з нашим містом, адже у колишній школі № 5 проживав Лесин дядько і юна поетеса гостювала у нього. Лідери самоврядування 11-А класу виготовили леп-бук «Лесине слово іскристе» та подарували його у бібліотеку ліцею.

  Поетеса, драматург-новатор, публіцист, критик, громадський діяч – це лише незначний перелік характеристик Лесі Українки. Її життя стало прикладом боротьби, а її зброя – це слово, яке зараз є актуальним.                              

 

28 лютого Січкар Аліна  та Кудрас Дмитро взяли участь у міжшкільній учнівській конференції «Нескорені міста України», яка відбулась у міському будинку культури. На конференції були присутні представники майже всіх навчальних закладів Полонської ОТГ. Учасники конференції підготували виступи про нескорені міста України, які зазнали окупації чи ще під окупацією. Ми разом ніби прожили всі ті страшні моменти, дні, місяці супротиву.

Детальніше:Нескорені міста України (2)

16 лютого українці вдруге в історії відзначають День єднання.


Ми уособлення державності країна,
У назві тій для нас заховане святе.
Тож хто за що-не знаю, ми за Україну,
Лихий думками лиш би зрозумів оте…
С. Ущанівський


Актив учнівського самоврядування провели патріотично-поетичний флешмоб «Єдина Україна», яким засвідчили мужність, єдність та віру у мирне та щасливе майбутнє нашої держави.
https://www.youtube.com/watch?v=n67c3QsnGPw&t=1s

Цього дня Україна відзначає 105-у річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР - День соборності України. Ще кілька років тому свято Соборності виглядало даниною певним сторінкам історії, важливим, але давно минулим. Цілісність країни здавалася безсумнівною, кордони непорушними, можливість окупації – немислимою. Як же все перевернулося останнім часом! Цінність соборності ми почали розуміти тільки зараз. І кожна подія, кожен факт тих далеких часів оцінюються по-новому.

 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

Напередодні річниці Соборності актив самоврядування ініціювали висловитись про значення злуки, зняли відеоролик.

https://www.youtube.com/watch?v=cLvSy9-p4Fk

«Перейдемо від фраз про Соборність до здійснювання цієї великої Ідеї в буденному житті». Михайло Дяченко , «За соборний моноліт», 1950 рік

Copyright © 2023 Полонський ліцей №3 імені М.Свінціцького Rights Reserved.