Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, повідомляє Укрінформ. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 27 січня 2021 року до Міжнародного дня пам’яті Голокосту, у школі було організовано та проведено виховні години для учнів 5-11 класів: |
- «Пам’ять Бабиного Яру»;
- «Злочини без терміну давності»;
- «Голокост: не виплакані сльози»
- перегляд відеоролика «Голокост – історія трагедії».
- Акція « Метелики пам’яті»( метелик є символом Голокосту). Учням було запропоновано написати на своїх метеликах побажання майбутнім поколінням і всім людям, які мають пам’ятати ці уроки історії.
Учителі історії провели тематичні уроки історії України для учнів 9-11 класів «Причини масового знищення населення України у роки Другої світової війни».
Гортаючи страшні сторінки історії, учні познайомилися з поняттями «голокост» та «антисемітизм», історією гоніння єврейського народу. Згадали про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Таким чином ми вшановуємо пам'ять про багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.