День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
|
Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.
У понеділок, 20 лютого, у школі відбулися заходи до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні.
Учні нашої школи прийняли активну участь у пішому марафоні, присвяченому пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Покладання учнями школи квітів до пам’ятника Героїв Небесної Сотні.
Участь у конференції 100 причин пишатись Україною.
Класними керівниками були проведені виховні години «Герої не вмирають, тільки йдуть…»
Проведено показ відеофільмів про Героїв Небесної Сотні.
Відбувся конкурс плакатів по даній темі.
На базі 9-А класу, було проведено виховний захід , «Героям слава - вписано в серцях» на який було запрошено голову спілки воїнів АТО Цюпенка Олега та учасника Революції гідності, активіста Олександра Боброва. Учні мали змогу почути з перших вуст про події які відбувалися на Майдані. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв. Продемонстровано фото- та відеохроніку героїчних подій Майдану.
Інформаційно-тематична виставка «Пам’яті Героїв Небесної Сотні».