Переглянути фото

    Відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 29 березня 1990 року № 8985-XI «Про оголошення дня 26 квітня Днем чорнобильської трагедії» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/8985-11 ), де зазначено важливість увічнення в пам'яті народу трагічних подій, пов'язаних з аварією на Чорнобильській АЕС для згуртування суспільства на боротьбу за екологічну безпеку, оздоровлення навколишнього середовища.

У нашому ліцеї пройшли заходи до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в дистанційному форматі:

  • Інформаційні повідомлення: «Мужність і біль Чорнобиля» («Я у світі» ) «Дзвони Чорнобиля душу бентежать...» («ЯДС»)
  • Перегляд та обговорення документального фільму «Чорнобиль. Точка часу»
  • Виховні години: «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...», «Чорнобиль - чорний біль нашої землі»
  • Створення відеоролику «Пам'ятаємо... Чорнобиль не має минулого часу». https://youtu.be/iX7VfuuzAy4

Довідка. Чорнобильська катастрофа  техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім. На думку багатьох, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована Москвою, стала однією з причин розпаду СРСР. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.